EPS Nedir ? Kimlere Tedavi Amaçlı Ablasyon (Yakma) Yapılır ?

Sevebilirsin...

6 Yanıt

 1. Fatma Taşkıran dedi ki:

  Eps öncesi Dilatren12,5tb.ne zaman bırakılmalı

  • Aykan Çelik dedi ki:

   Ortalama 3-4 gün önceden betablokör ve kalsiyum kanal blokörünü kesmek istiyoruz.

 2. Kenan dedi ki:

  Merhaba salı gününün aksamı büyük bir çarpıntı ile acile girdim serum bağladılar ve 2saat sonunda normale döndü buradaki hastahane de esp ablasyon olmadığı icin beni Bursa Uludağ tıp fakültesine gönderdiler gittiğimde ise doktorun çok yoğun olmasına ve günlerinin dolu olmasına bağlı olarak önümüzdeki ayin 14une randevu verildi ve hiçbir şekilde ilaç veya hap tedavisi verilmedi ne önerirsiniz bana ozaman kadar bir sıkıntı olabilirmi

  • Aykan Çelik dedi ki:

   Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Ritim bozukluğu oldukça sık görülen ve çok çeşitli alt başlıkları olan bir konu. Bundan dolayı ne tür bir hadise geçirdiğinizi bilmeden buna yorum yapmak biraz zor. Kimi durumlar acil serviste erken dönemde ilaç başlamayı gerektirebilecek iken kimi durumlarda ise poliklinikte bir kardiyolog tarafından daha ayrıntılı değerlendirme sonrası ilaç başlanması söz konusu oluyor.

 3. Merve demirtas dedi ki:

  Mrblar ben 24 yaşındayım EKO sonucumda herhangi bir sorun gözükmedi.Holter takıldı fakat holterin takıldığı gün yokus çıktıktan sonra biraz merdiven çıktım sonuclardada kalbimin 157 165 ve 168 cikti ritim bozukluğu oldugu ve yakma işleminin yapılması gerektiği soyledindi sizce biraz daha araştırmalı miyim?

  • Aykan Çelik dedi ki:

   Geçmiş olsun. Kayıtları görmeden yorum yapmak çok sağlıklı bir durum olmaz. Fakat ritim bozukluğu olduğu ve ablasyon yani yakma işlemi gerekliliği sadece kalp hızınızın yüksekliğine göre karar verilen bir durum değildir. Ritim holterde kalp hızı kadar o an ki ritim de göz önünde bulundurulur. Yani sizin merdiven çıkmanız ve ardından kalp hızınızın yüksek çıkması nedeniyle yakma işlemi yapalım denilmemiştir. Doktorunuza güvenmenizi öneririm.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir